Slovník pojmov | Zámočnícka výroba, spracovanie plechu, ohýbanie plechu, ohýbanie plechu, dierovanie plechu - Besta Trade

CNC ohýbačka rúrok spĺňa vysoké nároky na kvalitu aj výkon. Ohýbanie o zadaný uhol, uhol natočenia a posuv rúrky o zadanú dĺžku je tak možné spracovať za minimálny čas av maximálnej kvalite.

 

Pozinkovaný plech je výrazne odolnejší ako bežný typ. Uplatnenie nájde ako strešná krytina, ale aj v karosériách vozidiel či ako diely priemyselných strojov a zariadení. Pozinkované plechy sú vyrábané lisovaním za studena, kedy sú plechy namáčané v roztavenom zinku, poprípade sú roztaveným zinkom striekané.

 

Lakovaný plech je vhodné použiť v prípadoch, keď má pri použití zásadný význam korózna odolnosť. Uplatnenie nájde v stavebníctve na výrobu strešných krytín, ohýbacích profilov na opláštenie budov a architektonické prvky.

 

Pogumovaný plech nájde uplatnenie v prípade, že chcete spoľahlivo utesniť priechod skrutkového spoja strešnou krytinou, vďaka čomu účinne zabraňuje prieniku dažďovej vody a nečistôt v miestach upevnenia.

 

Hliníkové zvitky sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti korózii, vďaka čomu nájdu široké uplatnenie v mnohých priemyselných odvetviach. Výhodou hliníkových zvitkov je pevnosť oproti jeho nízkej hmotnosti, vysoká životnosť a zdravotná nezávadnosť.

 

Z profil sa vyrába z ocelového pozinkovaného plechu, ktorý je valcovaný za studena. Vďaka jeho tuhosti a trvanlivosti ponúka široké možnosti použitia.

 

Valcované profily z ocele je možné použiť na použitie vo zváraných, skrutkovaných a nitovaných konštrukciách. Tento materiál je hojne využívaný prevažne pre stropy, preklady a konštrukcie hál.

 

Parapet je krycou doskou v plechovej forme, ktorá chráni murivo pod oknom. V našej ponuke máme parapety, ktoré vyhovujú vysokým nárokom na funkčnosť, kvalitu a design.

 

Okvapnica je prvkom, ktorý je inštalovaný za účelom odvedenia vody zo strešnej krytiny. Oplechovanie strešnej krytiny pri odkvape je vykonávané za účelom plynulého prechodu zrážkovej vody do podstrešných žľabov a predchádzania poškodeniu strechy.

 

Zváranie TIG je označením metódy zvárania elektrickým oblúkom za pomoci netaviacej sa elektródy a ochrannej atmosféry inertného plynu. Zváranie môže byť vykonávané buď roztavenie a zliatím základných materiálov dohromady, ale aj s pridaním prídavného materiálu – zváracích kovových drôtov.

 

Oceľ je zliatina železa, uhlíkov a iných legujúcich prvkov obsahujúca menej ako 2,14 % uhlíka. Podľa stupňa legovania, ktoré je dané súčtom stredných obsahov legovacích prvkov, sa ocele rozdeľujú na nelegované (plechy a pásy) a legované (koľajnice, pružiny, nástroje pre prácu za studena i tepla, nehrdzavejúce a žiaruvzdorné produkty).

 

Ohraňovanie plechov sa vykonáva na ohraňovacích lisoch. Maximálna hrúbka je 6 mm a maximálna dĺžka 8 000 mm.